Výzva – Školákem ve válečných letech

HLEDÁME PŘEDMĚTY, DOKUMENTY VÁLEČNÉ DOBY

Žáci Základní školy T. G. Masaryka Milovice znovu prosí o pomoc občany Milovic při práci na projektu „Školákem ve válečných letech“.

V první výzvě „Hledá se pamětník válečné doby“ jsme byli úspěšní, a i na základě výpovědí pamětníků sestavili informační panel o naší škole z této těžké doby. Panel se stal součástí putovní výstavy po ČR a v Milovicích ji budete mít možnost vidět na počátku května.

Rádi bychom výstavu oživili dobovými materiály, předměty. Proto hledáme občany, kteří by byli ochotní nám poskytnout dobové předměty či materiály – fotografie, vysvědčení atd. jak ke školnímu prostředí, tak ale i k běžnému životu. Vystavované předměty budou po dobu výstavy uzamknuty ve vitrínách, nemusíte se tak o své věci bát. Vše v pořádku vrátíme.

Budeme moc vděčni za jakoukoli pomoc! Kontaktovat nás můžete telefonicky na číslo školy 732 771 266 nebo mailem jana.tretinova@zsmilovice.cz.

DĚKUJEME!